jak oprawiam karykatury

Gotowe rysunki na papierze nie polecam wręczać w postaci rulonu – ani to pięknie, ani elegancko, ani bezpiecznie – troszkę jest kłopotu z ciągłym uważaniem, aby nie uszkodzić, nie poplamić itd. Ale jak ktoś tak woli, to wysyłam 🙂

Zaletą oprawienia jest ładne prezentowanie się zarówno podczas wręczania jak i na ścianie, bezpieczeństwo rysunku no i możliwość powieszenia od razu na ścianie. Obdarowani na ogół nie mają czasu, chęci a czasami umiejętności na samodzielne podejmowanie się szukania oprawy i taka praca może skończyć w szufladzie 🙁

Z myślą o tych, co chcą karykaturę, portret, szkic, grafikę wręczyć w formie oprawionej proponuję trzy rodzaje opraw. Część z nich możesz zobaczyć poniżej.

 

1 - antyrama

… czyli szyba lub wysokoprzezroczyse pleksi przykrywające rysunek, a od spodu cienka płyta, na ogół drewniana. Tego typu oprawa dobrze zabezpiecza pracę i nieźle się prezentuje a także jest najtańsza. Antyrama na ogół jest wielkości rysunku.

 

 

2 - ramka

Bardzo podobna oprawa do antyramy z wyjątkiem tego, że wokół rysunku jest ramka. Obecnie dostępne sa dwa kolory: biała i czarna)

 

3 - ramka z paspartou

Jest to ramka z oszkleniem (pleksi lub szkło) pod którym znajduje się druga, kartonowa jednokolorowa ramka (paspartou) . Zadaniem paspartou jest poszerzyć ramkę zewnętrzną i przez to bardziej skupić uwagę na rysunku oraz chronić rysunek poprzez separowanie go od oszklenia.
Mamy do wyboru kilka kolorów ram ( najczęściej biały, czarny, srebrny, złoty, brązowy, oraz kilka kolorów paspartou (ecru, biały, bordowy, szary jasny, szary ciemny, zielony, żółty, czarny, …)

Na zdjęciach poniżej przykłady kilku karykatur oprawionych w ten sposób.

Ceny opraw.

Ceny są uzależnione od wielkości i rodzaju oprawy.

Dla formatu A3 (duży blok rysunkowy ok.30x40cm) koszty wynoszą:

antyrama 20 zł
rama od 35 zł do 90 zł (aluminowa z paspartou)

kontakt

2rk@wp.pl

+48 601 330 739

Bydgoszcz

POLSKA